Listopad 2010

Last Time By Moonlight - Enya

28. listopadu 2010 v 19:08 | Clarett |  Překlady
K první neděli adventní přidávám překlad jedné kouzelné písně od Enyi. :)

Oblíbené stránky

27. listopadu 2010 v 17:01 | Clarett
aneb internetová zákoutí, kde je mi dobře. Neuvádím je samostatně, - na to je menu moc malé a já ho velmi brzy rozšířím o pár dalších oddílů - ale odkaz na tenhle článek zařadím do příspěvku "O Clarett". :) Zapisuji zde výhradně stránky literárně zaměřené a navštěvující Střípky paměti početněji, než FL, takže pokud se nenajdete tady, jste na vedlejším blogu. :)

Lúthien - milá blogerka, která své povídky píše s velkou moudrostí a citem a Tolkienovy básně překládá tak, že bych se je ani v nejmenším nestyděla někde recitovat. :)
Lily Of The Valley - originální autorka, výborná spisovatelka a především veselá a vstřícná kamarádka tvořící jeden obdivuhodný příběh.
Famiso - autor Stříbrného jezera, jedné z nejkrásnějších povídek, jakou jsem kdy četla, s darem popisovat přírodu tak živě, že se divíte, proč v červenci za okny nesněží.
Laisi Finwen - její Adventní pohádky (a nejen ty) jsou jako sousto lembasu. Posilují a naplňují srdce radostí. Laisiiny lekce quenijštiny mi poslední dobou zpříjemňují dlouhé (pod)zimní večery. :)
Sokana - děvče s úžasným hudebním vkusem, darem poutavě vyprávět a potěšit duši.
Loivissa - velká milovnice fantasy píšící nádherným, osobitým stylem, s vlasy jako Růža Chaloupková a uměním radovat se z maličkostí.
Selene L. Athi - už dlouho jsem nepotkala nikoho s takovým nadšením pro psaní, jedinečností příběhů i stylem, jakým je podává.
Tomisus - mladý povídkář, jehož psaní se obdivuhodně rychle zlepšuje, má skvělé nápady a po ruce vždycky foťák.
Ljo C. - veselá slečna tvořící jeden krásný příběh, píšící články, které dovedou rozesmát. Zapomenout nesmím ani na její kouzelné fotografie a grafiku.
Maya - autorka výborného, čtivého HPFF, které si vždycky ráda přečtu.
Fial - jediný fanoušek vlaků a železnic, kterého znám. :) Těším se, až si budu moct přečíst něco z Velkého týdne.

20.11. Slunce ve větvích

25. listopadu 2010 v 19:55 | Clarett |  Fotografie
Tyhle fotky byly pořízeny čtyři dny před těmi "zimními". Je to téměř neuvěřitelné - však uvidíte. Stejná cesta, stejné stromy a za jakou chvilku se dovedou změnit k nepoznání. Mám teď tahle místa spojená s některými slovy z quenijštiny; ten večer jsem se jí začala učit. :)
(c) Clarett listopad 2010

24.11. První sníh

24. listopadu 2010 v 18:01 | Clarett |  Fotografie
Vzhledem k tomu, že příští neděle je první adventní, vyrazili jsme dneska na větvičky. Hájenka, ke které jezdíme je vzdálená pár kilometrů cesty lesem a leží poměrně vysoko - tak, že je celá okolní krajina téměř bílá (narozdíl od toho údolíčka, kde bydlím já). :) Je to nádherný pohled. A nádherný pocit - brát do rukou první mokrý sníh a mačkat ho v dlaních. Zimní lesy jsou navíc doopravdy kouzelné. Tiché, pusté, tajemné. Cestou jsem pořídila pár fotek. (Domů jsem si kromě jedlových větví přinesla také břečťan, zimostráz a zvláštní lístky, které vypadají úplně jako cesmína)
(c) Clarett listopad 2010

Pomněnky

23. listopadu 2010 v 21:34 | Clarett
Oddíl pro malé příběhy, které nejsou součástí žádné kapitolové povídky ani sbírky. Tyhle "malé příběhy" ale dělím ještě na - dalo by se říct - menší a nejmenší, protože některé z nich jsou jenom líčení nebo krátké úvahy. :) Příjemné čtení! :)
(c) Clarett 2010
Příběh o tom, že některé legendy mohou být skutečné
První pokus o horor :)
Ardarova socha 1. část | 2. část

NEJMENŠÍ POVÍDKY :)


O Clarett

21. listopadu 2010 v 22:03 | Clarett
Trošku zpřehledňuji a předělávám blog, tudíž mi připadá dobré přidat také něco o autorce. Aby tenhle příspěvek čtenář stránky rychleji našel, přidávám ho i do menu. :)

Podzimní příběhy

18. listopadu 2010 v 19:41 | Clarett |  Novinky A
Po dlouhé době jsem se odhodlala k tomu, změnit layout. Tenhle tu byl už příliš dlouho na to, že přichází advent a podzim je v plném proudu. :) Připomínal mi jaro a konec zimy a byl moc fialový. Nedovedete si představit, jak je těžké najít hezký obrázek krbu. Nebo neumím hledat. :-D Nakonec jsem z vybraných cca deseti fotek použila čtyři. Břečťan, skořici, zátiší s konvicí, jablečným koláčem a jablky a oheň. A jsem spokojená. :) Myslím, že ta zelená vypadá opravdu dobře, listopadově a útulně. Trochu jsem si pohrála i s nápisy na ikonkách v menu, jen "Přátele" přepíšu, až přijdu na něco pěkného.
Doufám, že jste spokojení a bude se vám tu líbit i nadále. Inspirovala jsem se (celkovým vzhledem) u Laisi Finwen, i když to možná nepoznáte. Její stránka je totiž doopravdy útulná a doporučuji vám její povídky. :)
Všem vám děkuji za krásné komentáře ke Vzkazu! Opravdu mě to velmi těší.

Vzkaz

15. listopadu 2010 v 9:26 | Clarett |  Malé příběhy
Jsou to dva dny, co jsem uléhala do postele v devět hodin a dobré tři hodiny jsem ležela a přemýšlela. Mám to ráda. Jenom přemýšlet. To byla jedna z věcí, které zapříčinily vznik téhle povídky. Na její atmosféře se taky velmi silně podepsaly Howardovy soundtracky. Ostatně - jestli chcete, můžete si k tomu tuhle hudbu pustit. Upozorňuji, že to má šest minut a museli byste číst neskutečně pomalu, abyste stíhali i tu kulisu, takže pokud nebudete moc hnát a vychutnáte si to, dojdete zhruba do půlky soundtracku. :)
Dodávám, že povídka je, jak trefně poznamenala Cinderella, pouze na dojem. Každý si k tomu může domyslet vlastní příběh. Přesto doufám, že se vám bude líbit.

Ilustrace

13. listopadu 2010 v 9:30 | Clarett |  Kresby
Jsem nemocná. Celé hodiny ležím v posteli, čtu si nebo píšu a přemýšlela jsem, co bych mohla dělat jiného. A tak mě napadlo, že bych se snad mohla dát zase do kreslení - a tentokrát to nejsou moje povídky, které ilustruji. Nedávno jsem nakreslila Rael pro Lily, Healey pro Colette (tu bohužel nemám u sebe, protože to bylo přání k narozeninám) a rozmýšlela jsem, který příběh mám ještě natolik ráda, abych mohla vypodobnit jeho postavy. Samozřejmě jsem brzo přišla na Famisovo Stříbrné jezero. Doufám, že se to příliš nevymyká tvým představám o tom, jak Famiso a Elwen vypadají. :-)
P.S.
Prosím, ještě mi komentujte tu osmou kapitolu Cesty! :-)

VIII. Svítá

11. listopadu 2010 v 11:52 | Clarett |  Světlo
(c) Clarett 2010

Školní slohy

9. listopadu 2010 v 17:22 | Clarett |  Moje slohovky
Slohy, které se právě chystám zveřejnit se jednou věcí od všech běžných prací druhého stupně liší. Nejsou psány česky. :-) No, zkrátka, před pár dny jsme dostali v hodině angličtiny za úkol zpracovat nějaká témata, a protože tu teď dlouho z mé vlastní literární tvorby nic nebylo, přidávám aspoň tohle. Není to tedy nic převratného, ale budu ráda, když mi napíšete svůj názor. Přidávám raději i český překlad (který je tedy dost hrozný, vzhledem k tomu, že se musím držet angl. originálu).

Chemo Limo - Regina Spektor

6. listopadu 2010 v 10:39 | Clarett |  Překlady
Tak jsem plán trochu pozměnila. Úplně mě uchvátila tahle písnička od Reginy Spektor a musela jsem ji přeložit. Tak ať se vám líbí.