Srpen 2010

Poslední den prázdnin

31. srpna 2010 v 8:38 | Clarett |  Novinky A
A je to tady. Větší článek na toto téma jistě najdete na mém druhém blogu někdy v průběhu dne, ale přesto se o zítřejším začátku září zmiňuji i zde. Co bych vám tak napsala...? Září bude pro CoM znametan předně novou várku mé tvorby, jako jsou fotky, slibované "byl jednou jeden sešit", novou rubriku "cestopisy a zážitky", kde budu zveřejňovat starší články publikované na Following Light nebo různé citace z deníku a konečně povídky - jeden jednorázový příběh a první kapitolu Cesty/Chodby, kterou zařadím mezi kapitolové povídky, sepíšu nějaké stručné seznámení s dějem a začnu zveřejňovat. ;) Tak se těšte. Krom toho mám připravenou ilustraci ke Tmě, kterou vám také co nejdříve představím.

Spřátelila jsem se s novou stránkou Hidden Stories, kde jsem pravidelnou čtenářkou příběhu Tři Pilíře Mezizemí, což je velmi dobrá, čtivá a originální fantasy. :-) Selene L. Athi je bezpochyby nadanou spisovatelkou a na její psaní se vždycky moc těším. Tak doufám, že se jí bude líbit i n Střípcích paměti! :-)

Tak hodně štěstí ve škole vám všem! :-) Doufám, že CoM poctíte svými návštěvami a komentáři a budete se sem co nejčastěji zase vracet!

Clarett

Ostatní tvorba

13. srpna 2010 v 17:22 | Clarett |  Ostatní tvorba


Nový vzhled a novinky na září

12. srpna 2010 v 20:06 | Clarett |  Novinky A
Tak, asi jste si všimli nového layoutu. Snad se vám líbí. Mě především uchvátil ten obrázek, takže jsem neodolala a musela z toho něco stvořit. :-)
Mám dnes takový špatný den, či co. Vlastně jsem ho měla. Ráno jsem chtěla dělat něco rozumného, ale nic se mi nedařilo. Do psaní se mi nechtělo, na knížky jsem se nemohla soustředit, byla jsem unavená. Nakonec jsem vytáhla housle a chvíli hrála, ale i to bylo, mám pocit, úplně nanic. Zadělala jsem na sušenky a těsto se mi rozpadalo, sypalo se, došla mi mouka. Ach jo. Znáte to. Sušenky jsem  nakonec šťastně dopekla a NESPÁLILA. :-) Ale všechno se rázem zpravilo, když jsem se pak podívala na facebook. Nashromáždila se mi tam celá spousta strašně krásných přání k svátku, především od vás, lidí z blogu. :-) A strašně mě to potěšilo. :-) A dohromady s dobrým čajem, který teď upíjím a takovým lepším pocitem z vytvořeného laye, se i moje nálada zlepšila, takže se snad vrhnu do psaní.

A teď ty novinky. Je sice ani ne polovina srpna, ale rozhodla jsem se, že vám dám vědět, co na září chystám. Na září, kdy je ještě škola snesitelná a její tempo je příjemné, na září, kdy se tu zas všichni sejdeme, budeme navzájem číst své práce, scházet se a povídat si a život na blogu se zase vrátí do vyjetých kolejí. Už se na to moc těším. :-)
Od září bych navíc začala zveřejňovat kapitoly k Cestě, pokud je stihnu dopsat za srpen. Pak tu je stále nedořešený Stín minulosti, který buďto nadobro opustím, nebo s tím zkusím ještě něco udělat. Krom toho mám v hlavě jeden další příběh, který jsem konečně našla jako starý rukopis. Je toho docela dost.
Jsem zvědavá, co na to budete říkat.
Tak se mějte krásně a snad vám Crocks of Memory ten zářijový začátek školy trochu zpříjemní. :-)

Předesní

11. srpna 2010 v 23:08 | Clarett |  Poezie
A není to vůbec žádná básnička. Víte, před chvilkou se stalo spoustu věcí. Poslouchala jsem Regininy staré písně, chtělo se mi spát a vzpomněla jsem si na citát, který má Lily v záhlaví. Přivedlo mě to na takový nápad. Jak byste vyjádřili pocity, kdy člověk usíná a je v tom stádiu - ještě úplně nespím, ale taky nejsem vzhůru? Čas, kdy se vám promítá před očima váš den, všechny myšlenky, nesetříděně, ve zmatku, všechny pocity, hudba, slova, barvy, obrazy? Něco takového jde podle mého názoru vyjádřit pouze hudbou nebo "poezií". Naprostý zmatek. A tohle z toho vzniklo. Nehledejte v tom nic velkého. Není to báseň. Je to HRA.

Fotografie - výběr (1/5)

10. srpna 2010 v 12:35 | Clarett |  Fotografie
Rozhodla jsem se, že tu uveřejním pár svých fotek. Krom toho jsou i na DeviantArtu. Snad se vám budou líbit. :-)
(c) Clarett
Kamarádka v parku.

Lampa

8. srpna 2010 v 14:16 | Clarett |  Malé příběhy
Z DeviantArt-u
Po dlouhé době jsem zas tu. Však je to celý měsíc, co sem nic nepřibylo. Slíbila jsem vám ale jednu povídku, kterou směle nazývám "hororem", přičemž vím, že to vlastně ani strašidelné není. Lily to četla. Nebo něco v tom smyslu. :-) Čtěte to v noci, až budete sami v pokoji a celý dům bude temný a prázdný. Pak se možná bát budete. Možná. Nechce se mi to číst celé znovu, ale vím o několika chybách, které v textu jsou. Do budoucna je najdu a (snad) opravím.
Krom toho se mě zmocnila (jako obvykle, když začne srpen) vánoční nálada. Já prostě nevím, jak to dělám, ale s příchodem tohoto měsíce se tomu zkrátka nevyhnu. A pořád čtu něco v angličtině, o angličtině, o Anglii, svátcích, tradicích... Dneska jsem brouzdala po stránkách University of Oxford. Dočista jsem se zbláznila. Já vím. :-) A všichni islanďané mluvící anglicky mají ten svůj roztomilý přízvuk. Je to hrozně hezké.
Tak tedy přeji příjemné čtení a pokusím se sem zase něco přidat. Mimochodem, co byste si vlastně přáli? Něco s anglickou tématikou? Něco podzimního s douškem fantasy? Něco útulného? Něco tajemného? Něco se Severusem Snapem? Povězte, co by vám udělalo radost. Však pro koho jiného to tu píšu, než pro vás, že? :-) Na Cestě se samozřejmě (a pomalu) pracuje. Momentálně však mnohem víc na Tmě.