Květen 2010

Paní lesa

31. května 2010 v 21:27 | Clarett |  Malé příběhy
K povídce - staženo z DeviantArtu
A je to tu. Konečně smím zveřejnit tuto povídku. Jsem opravdu zvědavá, co na ní budete říkat. :) Zhotovila jsem jí zhruba před dvěma měsíci, dlouho jsem jí psala a dlouho opravovala, zúčastnila se dvou literárních soutěží, z toho v jedné vyhrála druhé místo. Paradox je, že to druhé místo vyhrála neopravená verze textu, avšak ta verze, kterou teď zveřejňuji, zůstala neoceněná. :-)
Povídku bych ráda věnovala Lily, která jí četla ze všech nejdříve, pak Famisovi, který mi vydatně pomohl s její úpravou, a Caddy, jejíž povzbuzování mi dodávalo plno síly. :-)
Přeji příjemné čtení!


Fotografie - Mraky

24. května 2010 v 19:48 | Clarett |  Fotografie
Dnes večer se udělalo opravdu nádherně. :-) Skoro celé odpoledne jsem psala, pak se rozpršelo, a když jsem vyhlédla z okna, naskytl se mi dech beroucí výhled. :-) Ano, ano, je to focené z okna, což se trochu podepisuje na kvalitě fotek, ale co se dá dělat. Nejsou to moc povedené obrázky, ale aspoň pro představu...
K přiložené písni - už jsem se zmiňovala, jak moc miluji zvuk harfy? :-)
Album je opět na rajčeti. :-) Krásný večer!

(c) Clarett

Byl jednou jeden sešit 1/2

22. května 2010 v 11:47 | Clarett |  Novinky A
Teď opravdu nevím, kam tenhle článek zařadit. Rozhodla jsem se totiž, se vás seznámím s příběhy, které Clarett vymyslela, když byla ještě malá. :-) Na stole mi totiž trůní obrovská hromada sešitů a bloků, do kterých jsem psala od svých osmi let. Možná sedmi. :-) Tenhle koníček mám totiž strašně dlouho. Vlastně od té doby, co jsem se naučila psát. K narozeninám jsem si každoročně přála sešity a v papírnictví bych byla schopná vydržet hodiny a zkoumat všechny možné barvy/vůně/velikosti/materiály bloků, do kterých by se dal zapsat nějaký úžasný příběh.
Takže teď vám přináším naprosto jedinečný seznam všeho, co se kdy v mé hlavě zrodilo. :-D

Fotografie - 15.5. 2010

16. května 2010 v 12:45 | Clarett |  Fotografie
Po dlouhé době zase zdravím! Včera jsem se vydala na takovou kratší procházku za město, protože bylo opravdu překrásné počasí (asi jako dneska) a nepršelo. :-) Omlouvám se, fotky nejsou moc dobré - zatím ještě neumím moc pracovat s kontrastem a vůbec. Takže obloha je prostě bílá. :( Co se dá dělat. Moc se mi ale líbí ten šeřík a obrázky s chalupou u lesa. Řekla bych, že mají docela atmosféru. :) Tak ať se vám líbí!

Procházka

Fotografie - 25.4.

10. května 2010 v 9:53 | Clarett |  Fotografie
Zdravím! Mám pro vás pár novinek a další várku mých úžasných fotek. :-) Těch je v mém počítači pořádná zásoba, takže se máte nač těšit. :-)
Takže, novinky - něco málo jsem psala na Clarett, ale přece jen - asi si pamatujete, že jsem se hlásila do literární soutěže Psaníčko. Dostaly se mi nové informace, a to o porotcích. Velmi příjemně mě to překvapilo, ne-li nadchlo. :-) Porota se totiž skládá ze třech českých spisovatelů! Těmi jsou Renata Štulcová (fantasy Nemetonburk), Petra Braunová (Ztraceni v čase) a Radek Malý (sbírka básní Vraní zpěvy). Spisovatelé toho píší samozřejmě mnohem více, ale to už si můžete najít sami. :-) Mimochodem, Renata Štulcová má dokonce i blog, na kterém zveřejňuje kapitoly knihy Rafaelova škola (tu píše ale pouze na internetu jako takovou kapitolovku).

A tady jsou tedy ty fotky. :-) Doufám, že se budou líbit!

(c) Clarett

Jak Clarett píše a nepíše

2. května 2010 v 21:21 | Clarett |  Novinky A
Podivuhodný nadpisek, což? Ale řekla bych, že poměrně výstižný, neboť já PÍŠU, ale ne NA BLOG. Poslední dobou mám hodně nápadů, ale málo času na to je uskutečnit. Odpoledne jsem se vrátila od příbuzných, kde jsem byla celý víkend a zítra už je zase škola, vražedná chemie a zabijácký přírodopis.
Banner

Takže co to vlastně píšu? Po večerech dávám dohromady zmiňovanou strašidelnou povídku, kterou bych sem snad mohla brzy dát. Snažím se předělat další povídku, kterou jsem kdysi začala psát, ale nemůžu najít sešit, ve kterém to je. Poslední dobou mě napadají různé scénky, útržky rozhovorů...ale nejsem si jistá, jestli má smysl je zaznamenávat, když jsou zcela nesmyslné.
Tímto se ospravedlňuji a OMLOUVÁM, za svou neaktivitu a pokusím se vám to vynahradit.

A jak je to s Paní lesa?
Musím vás zklamat, ale ještě jí nemohu zveřejnit. Účastila se totiž dvou literárních soutěží, z nichž jedna ještě není vyhodnocená. Už jsem psala do knihovny, která jí pořádala, co s tím je, takže by mi zítra mohli poslat odpověď. :-)

Dneska jsem na oné víkendové návštěvě asi hodinu myla s bratrancem neuvěřitelnou horu nádobí, přičemž jsme poslouchali nejnovější album The Cranberries, Wake Up And Smell The Cofee. Po celou dobu jsme se snažili zachytávat alespoň útržky textu (a nakonec dospěli k závěru, že Dolores je buďto rozumět perfektně, nebo vůbec. Některá slova totiž prapodivně komolí a člověk by v životě nepřišel na to, co znamenají), což mi opět dodalo chuť překládat.

Mějte se pěkně. A ve zdraví přežijte tenhle týden. :o)