Duben 2010

Obrázky z hodin matematiky :)

25. dubna 2010 v 14:29 | Clarett |  Kresby
Tak to tu máte. Je tam docela dost věcí - podle toho, jaké filmy jsem měla v tom období oblíbené a tak. Najedete tu Vesnici, Ženu ve vodě, Řadu nešťastných příhod, Věčnou tmu nebo Alenku, kopu kytiček, spoustu hor a travnatých kopců, západy slunce a moře. :-)

Prohlédněte si je tady: http://clarett.rajce.idnes.cz/2010/

Neuvěřitelné, já to vyhrála!

20. dubna 2010 v 19:09 | Clarett
:ú
Dobrá, ne tak docela (nemám 1. místo), ale jsem DRUHÁ! Ale tvůj nápad, Famiso, jsem prostě musela uplatnit. :) Díky! Díky vám všem, kteří jste mě podporovali a drželi mi palce! Mám z té výhry takovou radost!!!
A kde že jsem to vlastně soutěžila? Jakési Vlašimské ekologické centrum, či co, vyhlásilo soutěž na téma Stromy. Řekla jsem si, že jim na ekologii kašlu a nebudu psát nějaké úvahy o kácení pralesů, globálním oteplování nebo třídění odpadu. Ne, díky. :-D Uplatnění nakonec našla ona, již zmiňovaná povídka, Paní lesa. Vlastně pořád nechápu, jak se ten sloh mohl probojovat takhle daleko?! Odesílala jsem na poslední chvíli neupravenou verzi, ve které jsem našla horu chyb a různých opakujících se slov...a...prostě... Znáte ten pocit.
Tahle soutěž byla literárně-výtvarná, vyhodnocení výtvarné části proběhlo včera, ale o tom, že bych byla něco vyhrála se slohem, mi nikdo neřekl. Takže jsem se už prostě vzdala všech nadějí, a když mi to dneska zástupce ředitele pověděl, nejprv jsem vůbec netušila, o čem to mluví. :-)
No, to je celkem jedno. Zkrátka a dobře, mám to svoje krásné druhé místo, jsem šťastná jako blecha a jdu se učit chemii. :-D Až mi přijde cena (prý během roku), dám vám ještě vědět, jestli to bylo aspoň něco užitečného (jako třeba čokoláda).
A...dostávala jsem známky za čtvrtletí, z nichž mám taky radost. Ze všech předmětů, až na chemii, přírodopis a zeměpis, mám jedičky. Z oněch tří jmenovaných je to 1-2. :)
P.S.
Oskenuju vám svoje výkresy z hodin matematiky. Poslední dva dny mi tam přibývají (mezi vzorečky na výpočet objemu a povrchu válce :-)) kresby Pentlochňapa (dneska to bylo jeho oko), Tlachapouda, Alenky, Alenky, jak stíná Tlachapoudovi hlavu, Orákula a různých míst z Říše divů. :-) To se zasmějete. I pan učitel se vždycky pobaveně culí, když mi kontroluje příklady a cení se tam na něj Tlachapoudovy zuby. :)
Mějte se krásně, zdraví vaše nadšená Clarett!

Nikdy, ale opravdu nikdy nepište horory v noci!

16. dubna 2010 v 16:11 | Clarett |  Novinky A
Radila bych vám, abyste se nadpisem řídili. Ne, jako já. V bytě, kde je hrobové ticho, tma a prázdno. Do postele jsem zalezla ve chvíli, kdy jsem se mě zmocnily poměrně děsivé představy něčích rukou, jak mě pod stolem chytají za kotníky. :-D To už se totiž opravdu nedalo vydržet a než jsem zhasla světlo, ještě několikrát jsem překontrolovala celý pokoj, jestli na mě někde něco nečíhá. :) Tak. A napsala jsem čtyři naprosto bezduché řádky a vy je teď musíte číst. :-D

Mimochodem, stýskalo se mi po tomhle blogu. :) Ale jsem zpátky - tedy, na určitou dobu, nebojte. 

Ale abyste si nemysleli, že se celou tu dobu ulejvám (Schválně, zkuste napsat tohle slovo spisovně. :-))!
Myslím, že o literárních soutěžích jsem se ještě nezmiňovala, že? Zkrátka, sesmolila jsem jednu takovou povídku a jednu takovou básničku. Do toho ještě jednu práci píšu (ten "horor" - ono je to strašidelné jenom v takových podmínkách, jaké jsem popisovala. :o)), ale ta zatím není ani v počítači. To radši nikam neposílám.
No, jestli se mi podaří někde uspět (o čemž silně pochybuji), dám vám vědět.
Toť tedy k důvodu, proč se tu tak dlouho nic neobjevilo. Jakmile bude po vyhodnocení, povídky zveřejním. Zatím by mě ale mohli diskvalifikovat. ;)

S onou povídkou, o které jsem se zmiňovala poprvé se mi podařilo nadchnout jednu paní učitelku tak, že trvala na tom, abych text četla před dvěma třídami (Hohó, vyhnula jsem se češtině! :-D). Bylo to...no, řekněme neuvážené rozhodnutí, jelikož jsem si vysloužila pěknou dávku posměchu. :D Ale to se člověk nesmí divit. Jenom bych se nejradši před tou tabulí propadla. :) Však to zanedlouho budete moct posoudit sami.

Držte mi palce a mějte se moc krásně,
C.