Březen 2010

Výzkum

26. března 2010 v 19:35 | Clarett |  O blogu
Zdravím! :o) Nedávno jsem přemýšlela nad tím, že při popisu určitých scén, vyprávění a tak podobně, ráda používám vždycky několik slov, která mám strašně ráda. Že mám oblíbená slova jsem přišla po přečtení Pána prstenů. Stanislava Pošustová je prostě...neuvěřitelně nadaná překladatelka. Nikdy nad tím nepřestanu žasnout. Nad tím, jak dokonalou práci odvedla. :o)

(Mimochodem, pár takových slůvek mám i v angličtině. Teď si vzpomínám na shadow, follow, wonder, fair, indeed, blow, gray nebo třeba morning)

Uvedu samozřejmě příklad i těch českých slov, ale mám úkol pro vás. Jestli chcete, napište vaše oblíbená slova (nebo slovní spojení) k těmto tématům. Hrozně by mě to zajímalo. :o)


1. Temná ulice
2. Les za ranního rozbřesku
3. Rozbouřené moře

4. Cokoli, co vás napadne. :-)

Jaro

21. března 2010 v 18:48 | Clarett |  Jednorázové povídky
Po dlouhé době také má literární tvorba. Sepsala jsem to po úžasném odpoledním zážitku, ještě překypující dojmy. :o) Doufám, že vás alespoň trochu potěším. Ráda bych tu kratičkou povídku věnovala Caddy, která mi je vzorem v líčení, Famisovi (přemýšlím, jak jinak to skloňovat) za jeho skvělé rady a komentáře, jmenovitě pak ještě Loivisse a Tomisusovi a všem, kteří si najdou chvilku a dočtou to do konce. :-)
:o)

Hory 2010

18. března 2010 v 18:41 | Clarett |  Fotografie
Tak, jestli Imagebam dostane rozum, přidám vám sem nějaké fotky z hor. :) Můžete porovnávat se slohem, který jsem na toto téma nedávno napsala. :) Před pár minutami skončila Kriminálka Miami, kterou jsem tady v obýváku jedním uchem poslouchala, a tak jsem nemohla nezaznamenat písničku Samson od Reginy Spektor, kterou do tohoto dílu použili, a která Reginu proslavila. :o) Je to už docela stará skladba, ale moc krásná. Jestli vám půjdou spustit videa, zde jí máte.


Co se děje v Naerklinnu

7. března 2010 v 10:35 | Clarett |  Novinky
První březnový článek je tu. Omlouvám se za poměrně dlouhý výpadek, ale poslední dobou jsem moc věcí nestíhala.
Napadlo mě, že dříve, než sem přidám nějakou tu báseň nebo jednorázovku, bych se s vámi mohla podělit o pár novinek ze světa Věčné tmy.
Je to asi týden, co jsem dokončila osmou kapitolu a začínám psát devátou. Více pozornosti však momentálně věnuji historii a také mapě, kterou už mám skoro hotovou. Stručně jsem si sepsala hlavní body v naerklinnských dějinách, obzvlášť období Velkého soumraku, kdy se zemi pokoušel ovládnout kníže Maëw, pomocí staré magie, kterou vyvolal. Když se pokoušel proniknout se svou armádou do Argonu (královské město se sídlem Dal Riath), tehdejší král Naer III. byl nucen použít spolu se svými sourozenci Sílu (viz úryvek z druhé kapitoly) a Maëwův útok odrazil, zničil velkou část jeho armády a všechno zlo se pak stáhlo na západ do knížectví Ughatarnn, kde přežívá dodnes. Maëwa po porážce magie dočista pohltila a zatemnila mu rozum, říká se, že zešílel a vzal si život. Všechny silnice do Ughatarnnu pak byly zničeny a vstup do knížectví zapovězen - ten, kdo se v ty kraje vydal už se nevrátil.
Toto je stručný popis téhle události, kdy si Maëw (ještě před tím, než se vydal do Argonu) podmanil mnohé kraje, vypaloval vesnice a zotročil si spoustu lidí.
Zapomněla jsem dodat, že Naerklinn je rozdělený na pět knížectví, jejichž pánové spravují svojí část země, odvádějí králi daně a tak dále. =)
Kromě vymýšlení historie je teď také důležité promyslet příběh, aby měl smysl a všechny dílky skládanky do sebe pak na konci mohly přesně zapadnout. Povím vám, není to zrovna legrace, ale jestli se mi to povede, bude to dobré. :o)

Zanedlouho bych sem ráda přidala nějaké líčení, mám na to hroznou chuť, když teď tak krásně svítí sluníčko...:-)
Mějte se krásně!

P.S.
Abych nezapomněla, vítám mezi námi další spřáteleé stránky, a to Tomisuse, velmi nadaného spisovatele a Loivissu, úžasnou blogerku, která perfektně píše! :)