Probuzení

10. února 2010 v 12:41 | Clarett |  O blogu
Tento článek bych ráda věnovala pár aktualitám, vyhlídkám do budoucna a jedné úžasné stránce. :)
Po ranní návštěvě doktora jsem ulehla do postele se zánětem průdušnice či co. Vlastně mi ani není tak zle, jen se mi hůř dýchá a odporně kašlu. Ale to vás určitě moc nezajímá :)
Docela jistě vás také nezajímá, že jsem si dneska cestou od doktora vyzvedla ve městě sukni, kterou jsem před několika týdny svěřila švadleně. Tenkrát to byl jenom kus černé látky, ale výsledek stojí za to. :) Abyste rozuměli, nejsem schopná doma chodit v teplácích popřípadě džínech, takže nosím sukně a šaty, které mimo jiné taky rychle zahřejí.
Toť mé dopoledne a "akutality".

Další odstavec bych ale ráda začala onou stránkou, o níž jsem se zmiňovala, jelikož další téma na něj bude volně navazovat.
Nedávno - přesněji předevčírem - mě kontaktoval autor překrásných povídkových stránek jménem Famiso. Nabídka výměny odkazů se samozřejmě nedala odmítnout a díky jeho webu jsem po dlouhé době opět narazila na paní s přezdívkou Laisi Finwen, která píše nádherné povídky jak z Tolkienova světa, tak originální. I její stránku vřele doporučuji! Momentálně píše Famiso povídku "Stříbrné jezero", ke které zatím přibyl prolog. Stejně, jako některé práce Laisi, se odehrává ve Středozemi a zatím se jeví výborně. Určitě si jí přečtěte, a to zde. A to není jediná povídka, kterou tyto stránky skýtají. Osobně doporučuji "O učiteli". (myslím, že obzvlášť tobě, Caddy, se to bude moc líbit :))

A výhlídky do budoucna? Myslím tím samozřejmě psaní. Konečně mě zas navštívila múza. (a mám dojem, že se o to vydatně zasloužily právě Famisovy a Laisiny stránky) Teď, když je čas tedy mohu v klidu tvořit a vyčerpat inspiraci z hor, kde jsem před týdnem byla se školou. Ale ještě před tím, než tu zveřejním nějaký ten popis nebo úvahu, ráda bych vám představila další úryvek z Věčné Tmy. :) Momentálně pracuji na osmé kapitole a stále vytvářím mapu, na jejíž severní části jsem se nechala inspirovat zejména Islandem :o) Pusté holé pláně, ledovce a horké gejzíry. :)
Také bych měla přidat článek o sobě, abyste konečně věděli, kdo tenhle blog spravuje, protože spřátelených stránek je čím dál víc :)

Krásný den vám všem
přeje
Clarett

P.S.
Jak se vám líbí design? Dělala jsem ho na notebooku ve Photofilteru (a k notebooku nemám myš), takže to není nic převratného, ale mně se docela líbí :o)
 


Komentáře

1 Eldarwen | Web | 10. února 2010 v 14:22 | Reagovat

Rýchle uzdravenie a parádny design:D

2 Seina | Web | 10. února 2010 v 16:26 | Reagovat

Vidím, že teď je každý nemocný, před chvílí jsem se podívala na blog mé kamarádky a ta psala, že je po operaci slepého střeva a teď ty... brzy se uzdrav!
Na stránky, co doporučuješ se určitě podívám =)
Už se těším na tvou novou povídku a design musím taky pochválit!
Měj se hezky.

3 Tomisus | Web | 11. února 2010 v 15:21 | Reagovat

Famiso, toho znám. Střbrné jezero si chci přečíst až dnes, ale věřím že se mi to bude líbit. Jinak moc hezký design.. ;-)

4 iness | 11. února 2010 v 19:09 | Reagovat

design je fak nádhernej!!už aby bylo jaro!! :D :D

5 Lily of the valley | Web | 11. února 2010 v 19:11 | Reagovat

V sukni? Nevěřím. Nepřežila bych. (Nepřežili by ti kolem mě, asi by se zbláznili. SUKNI?:D)
Je sice pár příležitostí v roce, kdy něco takovýho vezmu na sebe, ale doma?:D (Příležitosti: pohřeb, svatba, předání vysvědčení, ples; potenciální příležitosti: UHM, napadá mě... Všechny kalhoty (pozor, moje i sestřiny a matčiny) roztrhány.:D)

Jinak... design krásný. Snad se dneska dostanu k těm mladším článkům...

Ave, souputnice! Já sem byla taky nemocná!:D Taky kašel, ale víc rýma a bolení hlavy (z rýmy). Moje teplota se vyšplhala do závratných výšin 37.3 stupně, ale což o to... Přečetla sem aspoň konečně kontinuálně Společenstvo Prstenu. A taky Lovec Draků (a není to fantasy, pozor), přičemž jsem brečela. Jediné, co mi kazilo zážitek, byl strašlivý překlad. Mohli si dát víc práce...

No nic. Ty lidi si budu muset přečíst. Třeba příští týden (PRÁZDNINY!!!:D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.