Únor 2010

Dcera králů (Aragorn&Éowyn)

16. února 2010 v 20:12 | Clarett |  Poezie
Tahle básnička vznikla v září roku 2008, takže to, prosím berte s odstupem. Přesto jsem jí sem chtěla přidat, hlavně pro pořádek. Nevím, nakolik se vám bude líbit, ale doufám, že vás aspoň trochu potěší. (Banner je stažený ze stránky www.arwen-undomiel.com)

Pouť k chatě

14. února 2010 v 13:23 | Clarett |  Jednorázové povídky
O slohovou práci na téma "Hory 2010" (byla jsem tam první týden v únoru) mě požádala jedna paní učitelka. Je to docela krátké, jen tak, aby se to vešlo na školní nástěnku spolu se zbytkem fotografií a prací ostatních žáků. Doufám, že se vám to bude líbit :o)

Věčná tma - úryvek ze 4. kapitoly

12. února 2010 v 10:25 | Clarett |  Úryvky
Rozhodla jsem se vám představit onen slibovaný kousek z Věčné tmy. Tentokrát je ze čtvrté kapitoly a je o něco delší. Poprvé jsem totiž popisovala boj a byla bych ráda za vaše názory. Díky a přeji příjemné počtení :) C.

Milujte své nepřátele

11. února 2010 v 10:32 | Clarett
Mám tu pro vás po dlouhé době zase jednu slohovou práci. Asi před dvěma týdny jsem spolu s Caddy dostala v hodině náboženství samostatnou práci. Ve středu se nás schází zhruba deset dětí, a my dvě jsme nejstarší (ostatním je od 6 do 12 let, nám 14). Samostatné práce vždycky nadšeně uvítáme, sebereme se a jdeme si společně číst, povídat nebo psát na dané téma do vedlejší místnosti :) Onehdy jsme dokonce při čtení Bible objevily smajlíky, když zbyde čas, vymýšlíme odpovědi na Listy apoštolů, ale jsou to jenom takové legrácky :)
Teď jsme dostaly za úkol, aby každá napsala úvahu na téma "Milujte své nepřátele". Nejprv jsme si o tom čtvrt hodiny povídaly a pokoušely se vymyslet nějaký příběh ze života, jako příklad a za každou větou dodávaly: "Já ale vůbec nevím, co napsat." :))) Ale protože nás čas tlačil, něco jsme sepsat musely. Cad se to nesmírně povedlo, je to úžasná úvaha a doufám, že jí dá také co nejdříve na blog! Jak moc se to povedlo mě už musíte posoudit sami.
P.S.
Příklady se záměrně odehrávají ve škole a mezi kamarády, jelikož úvaha se pak předčítala víceméně malým dětem a bylo třeba, aby jí porozuměli co nejlépe :o)

Poslední úsek

10. února 2010 v 15:31 | Clarett |  Překlady
Další z mnou přeložených básní od Vigga Mortensena. Je taktéž umístěna na jeho oficiálním českém webu zde. Ať se vám překlad líbí :o) Dala jsem si s tím dost práce...Tato báseň byla z těch těžších, i když musím uznat, že Dopis z Nebrasky mi dal opravdu pořádně zabrat.

Probuzení

10. února 2010 v 12:41 | Clarett |  O blogu
Tento článek bych ráda věnovala pár aktualitám, vyhlídkám do budoucna a jedné úžasné stránce. :)
Po ranní návštěvě doktora jsem ulehla do postele se zánětem průdušnice či co. Vlastně mi ani není tak zle, jen se mi hůř dýchá a odporně kašlu. Ale to vás určitě moc nezajímá :)
Docela jistě vás také nezajímá, že jsem si dneska cestou od doktora vyzvedla ve městě sukni, kterou jsem před několika týdny svěřila švadleně. Tenkrát to byl jenom kus černé látky, ale výsledek stojí za to. :) Abyste rozuměli, nejsem schopná doma chodit v teplácích popřípadě džínech, takže nosím sukně a šaty, které mimo jiné taky rychle zahřejí.
Toť mé dopoledne a "akutality".

Další odstavec bych ale ráda začala onou stránkou, o níž jsem se zmiňovala, jelikož další téma na něj bude volně navazovat.
Nedávno - přesněji předevčírem - mě kontaktoval autor překrásných povídkových stránek jménem Famiso. Nabídka výměny odkazů se samozřejmě nedala odmítnout a díky jeho webu jsem po dlouhé době opět narazila na paní s přezdívkou Laisi Finwen, která píše nádherné povídky jak z Tolkienova světa, tak originální. I její stránku vřele doporučuji! Momentálně píše Famiso povídku "Stříbrné jezero", ke které zatím přibyl prolog. Stejně, jako některé práce Laisi, se odehrává ve Středozemi a zatím se jeví výborně. Určitě si jí přečtěte, a to zde. A to není jediná povídka, kterou tyto stránky skýtají. Osobně doporučuji "O učiteli". (myslím, že obzvlášť tobě, Caddy, se to bude moc líbit :))

A výhlídky do budoucna? Myslím tím samozřejmě psaní. Konečně mě zas navštívila múza. (a mám dojem, že se o to vydatně zasloužily právě Famisovy a Laisiny stránky) Teď, když je čas tedy mohu v klidu tvořit a vyčerpat inspiraci z hor, kde jsem před týdnem byla se školou. Ale ještě před tím, než tu zveřejním nějaký ten popis nebo úvahu, ráda bych vám představila další úryvek z Věčné Tmy. :) Momentálně pracuji na osmé kapitole a stále vytvářím mapu, na jejíž severní části jsem se nechala inspirovat zejména Islandem :o) Pusté holé pláně, ledovce a horké gejzíry. :)
Také bych měla přidat článek o sobě, abyste konečně věděli, kdo tenhle blog spravuje, protože spřátelených stránek je čím dál víc :)

Krásný den vám všem
přeje
Clarett

P.S.
Jak se vám líbí design? Dělala jsem ho na notebooku ve Photofilteru (a k notebooku nemám myš), takže to není nic převratného, ale mně se docela líbí :o)